Neden

Ankara’da kısa film çekim tekniklerini anlatan bir kursa gittim. Kursun ortalarında fotoğraf makinamı götürdüm, arkadaşlarala anı fotoğrafı çekinelim diye. Kursiyer bir arkadaşım aynı yerde fotoğrafçılık kursunu yeni bitirmişti. Makinamı kendisine verdim, kısa bir açıklama yaptım makinaya aşina olmadığını düşündüğüm için. Üç kare fotoğraf çekti, ikisinde biz (yedi kişi karşısında oturuyoruz ) yokuz, diğeri flu ve yarımız yokuz. Bu arkadaşım fotoğrafçılık kursunu yeni bitirmişti. Tam bu sırada fotoğrafcılık kursunu veren hoca girdi içeri unuttuğu bir şeyleri almak için sınıfa. Ben de bunu fırsat bildim kendisinden bizim fotoğrafımızı çekmesini rica ettim. Makinayı verdim, makinaya baktı baktı,

-Bununla fotoğraf mı çekilir yok mu geniş açın dedi.

-Yok dedim teşekkür ettim makinayı geri aldım.

 

Kursu yeni Bitirmiş arkadaşım ne yapsın hocası elindeki lensin ne olduğunu anlayamıyor.

 

 

Arkadaşlar makina  5d Mark II üstündeki lens  28-300 Canon Lens

Ayrıca benim devam ettiğim kısa film çekim teknikleri kursunda bir türlü uygulamaya geçemedik. Kurs sadece teoriyle bitti.

28 mm lens oldukça yeterli bir geniş açıdır bir çok işinizi mükemmel bir şekilde görür.

 

 

Ben bu içler acısı durumu görünce Ankara’da fotoğrafçılık konusunda birşeyler yapmam gerektiğini hissettim. İlk iş olarak bir sitede gerekli temel teorik bilgileri paylaşmaya ve zaman içerisinde uygulamaya yönelik workshop’lar yapmaya karar verdim.

 

İlk fotoğraf makinamı Orta okulda fotoğrafçılık klübünde hocamın yardımı ile yaptım -pinholecamera- okulun fotoğrafını çektim filmi yıkadım ve baskısını yaptım. Mükemmel sonuç hocamı bile şaşırtmıştı.

Fotoğrafçılık konusunda binlerce kaynak bulmak mümkündür.     www.google.com

Fotoğrafçılık motosiklet sürmeye benzer km yaptıkça hakimiyetiniz ve aldığınız keyif artar.

Herşeyi öğrendiğinizi düşündüğünüzde motosiklette kaza yapma riskiniz artar.

Fotoğrafçılıkta da gereken dikkati ve özeni göstermediğinizde elde ettiğiniz sonuçlar sizi fotoğrafçılıktan soğutacaktır.

XVS_650_A_Dragstar_Classic_98-05_1

                                                                                  En Güzel Fotoğrafları Çekmeniz Dileğiyle…

8062 Total Views 3 Views Today